hädas hemoroidiga 03.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr. Jaan Tepp
Olen 37a.mees ja vaevlen pikemat aega hemoroidiga. Käisin 3pool kuud tagasi poktoloogi juures kes tegi 20cm-se pärasoole uuringu.
Leidis sealt 1-2a. hemoroidi. Lisas veel, et sool on väga spasmis. Kirjutas küünlad ja salvi kuid valulikkus püsib nõrgemal või tugevamal moel siiani pärasooles, vahel ka nõrk kuid häiriv kõhuvalu, lisaks veel pärasool sügeleb mõnikord ja sealt immitseb vahel sellist läbipaistvat lima või vee moodi asja. Väga harva on ka paberil näha heleda vere piisk. Samas on tehtud ka peitevere analüüs mis oli korras.Sammuti olen käinud ka magu uurimas ja sondi neelamas, ka magu oli korras. Mis tähendab 1-2a. hemoroid ja kas hemoroidist võib midagi hullemat ka tekkida? Mida soovitaksite mul ette võtta, et sellest ebameeldivast asjast vabaneda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan et see 1-2a tähendab 1-2astet või staadiumi. Olemas on jaotus kuni 4.-ni. Reeglina hemorroididest vähki ei tule, küll aga on esmased sümptomid mõlemal sarnased. Soovitan proktoloogi juurde uuesti pöörduda ja kurta, et ravi pole aidanud.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Proktoloog

Tere, Taaskord hädas hemorroidide ja pärakulõhega. Otsustasin, et käin proktoloogi juures kontrollis...aga kas Tartus ei olegi võimalik erakliinikusse sellise probleemiga minna?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Usun, et Tartus on erakliinikuid, kes proktoloogiliste probleemidega tegelevad. Igal juhul on selliste probleemidega tegelevaid kirurge Ülikooli Kliinikumis.

Loe edasi

Välimine hemoroid?

Olen 19aastane noormees, aktiivse ja sportliku eluviisiga, t66l tuleb sageli raskeid asju t6sta. Olen varem harva avastanud peput pyhkides sealt m6nigal m22ral verd. Eile avastasin päraku juures s6rmeotsa ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie diagnoos võib olla õige. Kasutada võib hemorroidaalküünlaid ja salve. Arsti juurede minekuks võiksite ikkagi aega leida. Võimalik, et väikese sekkumisega saaksite oma hädadele palju kiiremat leevendust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: