Vana küüs 12.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Küsin nõu väljakasvava küüne kohta.
Jaanuari kuus lõin jala ära vastu kappi ning varba küüs muutus lillakas-siniseks. Valu oli vaid päev või kaks, küüs oli lahti. Juulis ja augustis sain küünt veidi lõigata. Nüüd peale dušši märkasin, et pool vanast küünest on lahti, küüne-äärne nahk hoiab seda kinni. Minu küsimus: Kas võin selle küüne ära lõigata, peaksin EMOsse minema või mässin plaastrisse ja lasen sellel ise ära kukkuda?
* Hetkel mässisin selle plaastrisse

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vana küüs peaks ise ära kukkuma. Võite teda ka lõigata väiksemaks, et ei jääks kuskile taha kinni. Ka plaastriga fikseerimine on 1 võimalus.