Mida tähendab? 03.02.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mida tähendab Diverticuli coli sigmoidei- on see midagi väga halba?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Divertikuloos soolestikus tähendab väljasopistusi sooleseinas. Selle koha peal soolesein on õhuke ja sinna võivad peetuda roojamassid. Võib tekkida põletik. Kui inimesel on divertikuloos, tuleb vältida kõhukinnisust, et ei tekiks põletikke. Divertikkkel ise vaevusi ei põhjusta, vaevused tekivad põletiku tekkides. Põletiku ravi on antibakteriaalne, harva vajab ka operatiivset sekkumist - kahjustatud sooleosa eemaldamine.