Pärak lekib aeg-ajalt vähest vedelikku 30.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem selline, et päevasel ajal, kui ringi liigun, tunnen, kuidas päraku ots muutub niiskeks. Koheselt lähen toaletti, et see ära pühkida. Eritis on väljaheite värvi, ehk siis ilmselt väljaheide niiskes vormis. Samuti tunnen väljaheite lõhna. Asi algas umbes 2 aastat tagasi ja on eskaleerunud. Viimase poole aasta jooksul on niiskumine eriti tihedaks läinud. Seedimine on korras, pigem kiirema poolne. Probleem on aktiivsem peale söömist, aga on ka täiesti veel alles, isegi kui kõht on juba mitu tundi tühi ja olen wc-s ennast juba mõnda aega tagasi ära tühjendanud. Kuna töö on ringi liikuva loomuga, siis kõndides ja autoga sõites lööb see esile. Viimasel paaril kuul võib niiskus tekkida lausa iga 10-e minuti järgi. Ma ei ole kindel, kas iga kord on ka tegelikult lõhna tunda, aga peas tekib kohe automaatne seos / hirm / paanika ja pean leidma wc, et pühkida. Olukord on minu jaoks muutumas draagiliseks, kuna see on piinlikkuse tipp ja tekivad hirmud / mõtted, et ei saagi kodust välja minna.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla pärasoole fistuliga - käik väljaspool sulgurlihast soolevalendikust nahapinnale. Võimalik ka sfinkteri nõrkus. Peaksite kõigepealt pöörduma perearstile, kes siis suunab Teid vajadusel kirurgile.