Mure 24.01.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, kirjutan et saada teada, kas oskate öelda mis võib põhjustada selle, et olen juba umbes kuu aega järjest pidevalt terve päeva jooksul väga suures väsimuses kuigi ei tee peeaegu ühegi päeva jooksul miskit muud peale kooli ja koolist koju minemise ja lähen ka normaalsel kellaajal magama, ka enesetunne on väga kehv, iga päev on ka valud alakõhus. Kas on võimalik, et tegemist võib olla ka suguhaigusega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suguhaiguse põdemise eelduseks on üldjuhul suguhaigega suguline kontakt. Kas Teil selline asi on olnud, teate kõige paremini ise. Suguhaigusi on erinevaid ja nendel on erinevad sümptomid. Ainult väsimus ja valu alakõhus on nii mittespetsiifilised sümptomid, et ainult nende alusel ühtegi haigust diagnoosida ei saa. Soovitan Teil pöörduda perearstile või günekoloogile - vajate uuringuid.