Midagi valutab 06.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pöördun küsimusega teada saamaks, kas kirurg saab midagi teha või mis te sellisest valust arvate, et kas mul on mõtet tasulise kirurgi vastuvõtule minna. Valu kõhus algas u 3 kuud pärast sünnitust, kui hetkeks beebi puusale võtsin. Valu oli ja asub siiani naba juurest paar sõrme paremal. Esialgu lõi sellise valu, et liikuda ka ei saanud, juba valusähvatus oli. Kui õigesti mäletan, kestis selline valu õhtu otsa. Järgmistel päevadel siiani iga päev täiesti suvalisel ajal hakkab jälle pidev valu peale. Vahepeal nõrgem, vahepeal tugevam, samas on mõõdukas. Nüüdseks valu kestnud u 9 kuud. Ja kui puudutada kohast, kus valu tekib, on megavalus. Kõigil, kaasa arvatud minul, on sellest valust kopp ees, sest keegi ei tea, mis selle taga on. Ise arvan, et suren varsti ära, kogu aeg halb ja valus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata ei oska midagi arvata. Häda võib olla nii kirurgiline kui ka neuroloogiline.
Arvata, et tasuline kirurg oskab Teid rohkem aidata, kui haigekassa poolt tasutud kirurg, on ekslik. Tasulisele vastuvõtule minnes tuleb Teil omast taskust maksta ka kõigi uuringute eest, mis määratakse.