Mesenteriaalne song?? 12.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Läksin suurte kõhuvaludega haiglasse ja mul avastati haruldane haigus mesenteriaalne song. Aga ma ei leia kuskilt internetis infot selle haiguse kohta?? Sain muidugi ka saatekirja teie juuurde 25oktoober aga kuna sinna veel aega sooviks enne infot selle kohta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mõiste mesenteriaalne song all võib mõista erinevaid asju ja seda terminit tavapraktikas ei kasutata. Ilmselt on tegu sisemise songaga, mida väljast ei näe. 25. oktoober on ju õige pea - ehk siis uuringute alusel saan aru, millega on tegemist.