oksendamine 08.09.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma vennatütre pärast,kes on 45 aastane ja ravikindlustuseta. Ta oksendab tihti,kui enne ainult peale sööki,siis nüüd ka muul ajal,isegi öösel. kurdab,et onkurgus lämbumise tunne ning mingi klombi või tüki tunnetus. Kaalus on kõvasti alla võtnud. Kas on mingi võimalus ravikindlustuseta isikul abi saada ja kui,siis kus. Elab Hiiumaal,tööl pole kunagi käinud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma ravikindlustuseta inimene peab uuringute eest maksma ise või võtma ennast töötukassas arvele ja saada selle läbi ravikindlustus.