Alakõhu ning mao valud 22.08.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 18 aastane neiu ,kes ei oska oma muredega enam kuhugi pöörduda.
Esimene peamine mure on see ,et juba viimased aasta aega tunnen valu nii paremal kui vasakul alakõhus. Valu on tugevam liikumisel, katsudes valu puudub. Olen käinud mitmeid kordi günekoloogil, kahtlustatud on endometrioosi mille kindlaks tegemiseks olen käinud ka MRT uuringul, kuid kõik oli korras. Valu ma millegagi seostada ei oska,tuleb siis kui tuleb ning võib ka nädalateks kaduda ,kuid siis on jälle tagasi.
Teine tülikas mure on olnud viimased 2 kuud. Nimelt on kogu kõht pidevalt krampis ning mao piirkonda lööb vahel noa torkeid. Sellega on hakanud kaasnema ka ilmselt ärevushäired, on olnud juhtum kus hakkasin kohutavalt kohe peale noatorke valusi maos iiveldama ning ülekere värisema. Sai pöördutud emosse kuid sealt mingisugust erilist vastust ei saanudki. Jaanuaris olen ka läbi teinud mõõganeelamise, haavandeid ega midagi seesugust ei leitud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti pole minul võimalik ainult kirjelduse järgi öelda, mis Teid vaevab. On ka selliseid seisundeid, kus vaevused on aga, konkreetset põhjust ei leitagi - nn. psühhosomaatilised häired. Pidage nõu oma perearstiga - kui kõik uuringud on tehtud ja korras - peaks ehk abi otsima psühhiaatri käest.