Laik kurgumandlil 23.06.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere ! kas selline laik kurgumandlil on normaalne ? tegelikkuses veidi punasem , mujal pole , oskate öelda äkki millega tegu ? Olen ka lapse ootel

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kurgumandel on lümfisõlm, mis reageerib igasugusele põletikule selles regioonis ja takistab põletiku levimist kogu organismi. Mina peaksin seda põletikureaktsiooniks. Soovitan pöörduda perearstile.