Pahkluu 28.05.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, nimelt juhtus nii, et trennis(tennises) lõin kogemata reketi otsaga vastu pahkluud. Mitte kyll vãga kõvasti, aga valu oli tunda. Nüüd paar tundi hiljem on hakanud valutama see punkt, kuhu löök tuli. Kôndides otseselt valu pole, aga jalga pahkluust kuni koos varvastega sirutades on vahel valu tunda. Hetkel turses pole. Olen siiani hoidnud korra külmakotti peal ja püüan anda jalale rahu, kas võiks aidata ka mingi geel? Ning lõpuks kas on põhjust muretsemiseks ja kas peaks pöörduma perearstile?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Iga trauma põhjustav valu - ikkagi kudede vigastus. Mehhanismi arvestades midagi hullu olla ei tohiks. 2 päeva võiks külma peale panna, edasi soojendavad/valuvaigistavad salvid.