Mediaalne kaelatsüst 28.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Oleksin soovinud kûsida, et kas ja millal opereeritakse tsûsti? Minu pojal avaldus ta peale traumat, kukkus ja kiivririhm tõmbas kurgu piirkonnas ning mõne aja möödudes tekkis muhuke. KT kontrastiga tehtud. Dgn pandud. Ca 1.5 a jooksul esinenud 4x põletikku ja saanud AB ravi. Kas tsúst võib olla ja see ei mõjuta organismi halvasti?
Tänades,

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igal juhul pole retsidiveeruv põletik normaalne ja kui see on juba 4 korda olnud, siis tõenäosus, et see veel kordub, on suur. Selliseid tsüste opereeritakse ja opereerimiseks oleks hea, kui põletikku ei oleks. Muid piiranguid ma isegi ei tea. Soovitan Teil pöörduda näo- ja lõualuu kirurgi vastuvõtule - sellised spetsialistid on Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Tallinnas Regionaalhaiglas.