Kael valutab korralikult 21.04.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on siin kohutav kaelavalu. Kaelavalu sai alguse sellest ,et mu pea väga kõvasti kuklasse nõksatas. Algul oli kael lihtsalt tuim, aga nüüd valutab iga liikumise peale. Valu on umbes ülaselja üleminekukohal kaelale. Kas oleks mõtet arsti poole pöörduda või tuleks ise kuidagiviisi ravida? Ma ise ei oleks väga selle poolt, et mulle lahas või miski ümber kaela pannakse, aga kas ikkagi on midagi, mida teha saaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see nõksatus oli iseenesest ja ilma välise jõuta, siis tõsiseid vigastusi Teil olla ei saa. Kui see oli aga seoses kukkumise või mõne muu õnnetusega, siis soovitan minna traumapunkti/EMO-sse.