Mis see on. 11.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen teinud KT kaelast. Mida tähendab fossa piriformis ja ventriculus laryngis on laienenud-võib kaasuda kõripareesiga.Hääl on vahest nagu tõrrepõhjast tulev,just hommikul.Saialille teed juues ei saanud rääkida,häält lihtsalt ei tulnud umbes paar tundi,katsetasin 4 korda.
Varasemad pöördumised: Mitmete kurgu,-hambaarstide poole.Närviarst,endokrinoloogi poole kuna see tekkis külgedele keele alla koos neelus asuva kilpnäärme healoomulise kasvajaga.Peale KT vastuse saamist ja helistamist ütles üks kirurg et see on kasvaja.Pole veel tema juurde tagasi jõudnud. Kaks korda on üritatud võtta proovi kuid ei saada midagi kätte vaid verd. Kilpnäärmes on kümmekond tsüsti, üks vedelikuga .

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt küsitud sõnad tähistavad anatoomilise struktuure ja piirkondi. Soovitan vaadata anatoomia atlasest, sest kirjelduse järgi asi vaevalt, et selgemaks saab. Kui KT on leidnud kilpnäärme kasvaja, siis see võib Teie vaevuste tekitajaks ollagi. Peaksite pöörduma tagasi arsti juurde, kes Teile KT määras - leiu alusel oskab ta Teid suunata arstile, kes sellise patoloogiaga tegeleb.