Jalgades krambid ja juba igapäevaselt 20.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu tütar on 21 aastane ja poole oma elust on ta vaevelnud krampidega jalgades. Esialgu öeldi, et see on kasvamisest (ta on 177cm pikk). Juba mitu aastat ei kasva, aga krambid on sagenenud ja asi on juba päris hull. Kaltsiumi-magneesiumi sööb ta igapäevaselt (vahelduva eduga) juba aastaid. Ma olen väga mures ja kahjuks oma perearsti käest abi ei saa ning kuhugi pöörduda oma murega ei oska. Ei soovi taas kokku saada arstiga, kes ütleb et söö rohkem kaltsiumi ja joo rohkem vett: Kõike seda teeb ta niigi. Tütar on normkaalus, sööb korralikult ja tervislikult.Palun aidake vähemalt infoga kelle poole pöörduda. Isegi kui see on tasuline, pole oluline. Laps kannatab ja me vajame abi!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldkirurgina ei oska ise Teid kuidagi aidata. Krampide põhjus saab olla kas ainevahetuslik või neurogeenne. Esimese põhjuse korral võiks aidata endokrinoloog, teise puhul neuroloog. Kui perearst ise jälile ei saa, võiks ta Teid suunata nende spetsialistide poole.