Põlv teeb valu 08.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Terve senise elu aktiivselt spordiga tegelenud noormehel on põlve välisküljes valu, mis ei lase joosta.
Valu algas kaks päeva peale maratoni jooksmist ning nüüd, kuu aega hiljem, saab maksimum 500 meetrit joosta, kui põlv hakkab valu tegema ja edasi joosta ei lase. Muul ajal põlv valu ei tee.
Enne maratoni treenis 10-25 kilomeetriste distantsidega rahulikult, maratonil otseselt põlve ei vigastanud.
Kas midagi saaks ise proovida teha? Või kuhu tuleks pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist tüüpilise ülekoormus vigastusega. Tuleb anda rahu ja aeg peaks aita. Vältida tuleks tegevusi, mis põhjustavad valu. Võiks määrida nn spordisalvidega. Kui kuu- paariga paremaks ei lähe, peaksite pöörduma ortopeedi poole.