Imelik tunne vasakul alakõhus 07.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, minul on selline mure, et umbes poolteist aastat tagasi olen tundnud endal vasakul alakõhus selliseid tuimasid valupisteid/torkeid. Vahepeal pole neid tükk aega (mitu nädalat), kuid teinekord on jälle mitmeid kordi päevas ja mitmel päeval järjest. See kestab vaid ühe hetke, mõnikord on selline tuim, teinekord jälle selline teravam. On olnud ka kordi, et olen tundnud sama tunnet paremal, kuid seda on palju-palju vähem olnud.
Olen pöördunud mitmeid kordi naistearsti poole, sest olen arvanud, et on tegemist on munasarjadega, tehtud on analüüse ja vaadatud UH-ga jne ning öeldud, et günekoloogiliselt kõik korras. Samuti ei saa see tulla nö ovulatsioonist, sest on olnud nii päevade ajal kui enne ja pärast seda - ühesõnaga täiesti suvalistel aegadel.
Olen hästi palju üritanud leida kedagi, kes kirjeldaks sama, kuid pole leidnud. Samuti olen lugenud, et selles piirkonnas võib olla see seotud veel soolte või põiega. Kui mõtlema hakata, siis seedimine on mul ka viimased aasta aega selline "ärritunud soole sündroomi" moodi. Samuti on vahepeal põit tühjendades ka selline veidi valulik tunne olnud, just pissimise lõpus. Ja seda tunnet tajun ikka nagu munasarjades. Nüüd aga on olukord selliseks muutunud, et käisin jõulude aeg Tais ja sain sealt tugeva bakteriaalse infektsiooni ning olin 2 päeva haiglas tilgutite all. Edasi pidin tegema läbi ka nädalase antibiootikumikuuri. Toimeaineks oli Amoxicillin, seda põhjusel et olen hetkel 16.nädalat rase. See antibiootikum põhjustas mulle nii iiveldust kui ka kõhulahtisust ning lõpus muutusid põsed punaseks ja tulitavaks. Rohkem ma neid tablette ei võtnud (2 tükki jäi siis lõpust võtmata). Sel samal ajal olen tundnud tunnet nagu miskit mu seal vasakul alakõhus oleks turses või paistes ja seda kohta katsudes on selline hell või tundlik. Samuti on väga imelik tunne vasakut jalga tõstes. Pöördusin perearsti poole, kes ütles, et ah nii noortel pole midagi ja see rasedusega seotud jne. Kuna soolteuuringut mulle hetkel teha ei saa ja tema arvates pole vajagi, siis soovisin vähemalt kõhu UH, see oli korras. Viisin talle ka pissi ja roe proovi, mis olid korras (peiteverd ei leitud). Palun öelge, mis Teie arvate ja mida soovitaksite teha. Mida ma seal kõhus tunda võin? See on see sama koht, kus olen neid pisteid üle aasta aja tundnud. Seepärast ei viitsi ma seda perearsti juttu kuulda, et see seotud rasedusega. Tunnen nagu midagi oleks tuses või paistes vms. Olete varem selliseid kaebuseid kuulnud? Tunnen selgelt, mis on tingitud rasedusest ja tunnen, et see tuleb kuskilt mujalt. Aga hetkel mind rohkem ei saagi uurida? Mis see olla võiks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks ei ole selgeltnägija. Võimalusi võib olla sooltes, aga ka gün sfääris. Raseduse tõttu on Teie uurimise ja abistamise võimalused piiratud. Peate kannatama kuni olete ära sünnitanud ja seejärel oma probleemide uurimisega edasi minema.