Põlv sai vigastada 01.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Saalihokit mängides juhtus selline asi, et jooksin ja koperdasin. Mu jalg jäi natukene risti ette, kui hoogu maha võtsin ja kogu keha raskusega põlv nagu ise jäi taha poole ja põlv käis väga ebaloomulikult külje peale välja. Seda natukene raske seletada, aga valu oli algul meeletu, kuid nüüd on valu ainult kõndides. Paistetust ega midagi ei ole, kuid jooksmine või mingi äkiline liigutus siiski ei tule kõne allagi. Kas peaksin arsti juures käima ja sellest pilti tegema, või ei pruugi midagi hullu olla ?

Vastust oodates,

Keit

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitan anda rahu, vältida tegevusi, mis põhjustavad valu. 48 tundi aplitseerida külma, edasi tuleb kasuks soe - kanda ortoosi. Kui vaevused 2-3 nädalaga järgi ei anna, tuleks pöörduda ortopeedile. Tavalise röntgenpildi tegemine selliste traumade korral midagi ei näita - luulised struktuurid tavaliselt ei vigastu sellise mehhanismiga.