Jalapöia vigastus 20.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba kuu aega on probleem suure varbaga, nimelt teeb valu vasaku jala pöid. Algas kõik jõuluhommikul, kui ärkasin jalavaluga üles ja ei suutnud käia ning pöid oli paistes. Perearst soovitas külma peale panna ja see aitas mingiks ajaks. Nädala pärast sain korralikult käia ja valu enam ei olnud, aga proovisin suusatada, siis peale 10 kilomeetrit ei suutnud enam jalale toetada. Käisin perearsti juures vereproovi andmas, ta kahtlustas podagrat, aga veri oli normis. Ei mäleta ka, et oleks jalga kuidagi vigastanud. Nüüd olen juba rohkem suusatama käinud ja enam nii hull ei ole kui alguses, aga peale pikemat distantsi on jalg ikka valus. Tahaks maratonile minna, aga enne tahaks jala korda saada. Mis võib olla sellise pikaajalise valu põhjuseks? Kelle poole pöörduda? Perearst ei oskanud lahendust välja pakkuda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nagu ma aru saan, perearst Teil podagrat vereproovi alusel siiski ei diagnoosinud. Tegemist on siis mingi muu liigespõletikuga. Perearstiga nõu pidades võiks ta Teid suunata ehk reumatoloogile. Ortopeedi konsultatsiooni ei oska soovitada, kuna traumat Te ei maini.