Kas pimesool? 12.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 14-aastane tüdruk ning on tekkinud kahtlus, et äkki on midagi pimesoolega. Nimelt hakkas päeval umbes 2 paiku diivanil lesides nabast paremal pool valutama, täpset asukohta ei oska öelda, kuna valu oli kohati üleni paremal pool, kuid siiski kusagil puusakondi juures kõige hullem. Umbes õhtul 22-ni oli ikka väga valus, siis kadus järsku valu ära. Öösel magada oli valutu, kuid hommikul hakkas uuesti pihta. Samuti tundsin, kuidas valupiirkonnas läks soojemaks võrreldes ülejäänud kehaga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu kõhus võib olla tingitud apenditsiidist aga iga valu ei ole siiski mitte apenditsiidi ilming. Teie poolt kirjeldatut mina pigem apenditsiidiks ei peaks, kuid kindel saab selles olla vaid haiget läbi vaadates ja uurides. Soovitan end näidata perearstile.