Valud päikesepõimikus 07.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist

Minul järgmine mure. Pool aastat tagasi algasid kerged valusööstud ülakõhus. Alates sellest hetkest on valus katsuda päikesepõimikut ja maksa pealt. Mind on uuritud ~aasta tagasi ja siis ei leitud peale ärritunud soole sündroomi midagi. Kõht valutamise ajal on pehme. Mõni aeg tagasi algas pearinglus ja ajab iiveldama. Millega võiks tegu olla ja kas on põhjust muretsemiseks.
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kirjeldatud vaevused Teid segavad, siis muretsemiseks on kindlasti põhjust. Uuringutel leitud ärritatud soole sündroom on täiesti olemas haigus ja peale selle ei pruugigi Teile muud viga küljes olla. Kuigi see haigus ei tapa, on temast vabanemine äärmiselt problemaatiline ja suhtelise heaoluperioodidele võivad järgneda haiguse retsidiivid. Selle haigusega tegelevad gastroenteroloogid.