Kas lihasööjabakter on nakkav? 28.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Kui tutvusringkonnas on kellelgi lihasööjabakter, kas ja kui ohtlik on see teistele? Kas lihasööjabakter on nakkav inimeselt inimesele? Kui selle bakteriga inimene kasutab wc-d või duši, kas pärast peab ruume desinfitseerima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris üheselt vastata pole võimalik. Ühtepidi on see nakkus. Selle bakteri ülekandeks ühelt indiviidilt teisele on aga kindlasti vajalik kahjustatud nahk või limaskest ja langenud immuunsus. Teie poolt küsitud tingimused - ühise WC ja dussi kasutamine - on nakkuse edasikandumiseks ebatõenäolised.