imelik jalg 17.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! jalg suvest saati luupüksist sääre poole paari cm.ulatuses paistes. ultraheli uuring ja vereproovid midagi ei näita. alates 05.01.istun kodus et jalg saaks puhata. peale määrin diclaci geeli ja movalis suukaudselt. jälgin hoolega reziimi ,aga viimasel ajal on minu jala sees selline tunne , nagu inimese käel siis kui tal vererõhku mõõdetakse. niikui oleks mansett pandud põlve ümber ja pumpamistunne on sääre sees. kõik see on surin mis jala sees on põlvest allapoole. paluks teie arvamust ! minu arst ütleb ,et mul on imelik jalg.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult sellise kirjelduse järgi pole diasgnoosimine võimalik. Pole teada Teie vanust, kas oli eelnev trauma jne. Oleks vaja näha ja katsuda. Ilmselt on ka Teie arstil siiski mingi diagnoosi hüpotees - kui tal on kahtlusi, peaks ta saatma Teid konsultatsioonile teise arsti juurde. Ainult kirjelduse järgi ei oska ka mina öelda, kas see spetsialist peaks olema ortopeed, reumatoloog või kirurg.