kooljaluu 02.10.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi tekkis mul kaeseljale, munajas moodustis. Kirurg utles et tegemist on ganglioniga ja, et sellele on ainult kirurgiline ravi. Ta valutab vahelduva eduga, mitte iga paev. Tavaliselt peale kaelist tegevust. Ehmatus oli kui ta tegi meeletut valu, peale arvutil trukkimist, nii et pidin tegevust uhel kael jatkama.

Kas kooljaluu voib pohjustada, peale valu muudki (naiteks, kae liikumatuks jaamist). Kas on otstarbekas lasta ta ara opereerida. Kui kaisin arsti juures, siis anti mulle op-i konsultatsiooni saatekiri, aga oeldi, et raha nagunii ei ole ja selle tottu jatsin minemata.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Oluliselt rohkem lisada ei olegi, kui kinnitada Teid konsulteerinud kirurgi sõnu. Peale operatsiooni tõesti muud efektiivset ravi ei ole. Liikumatuks jäämist ganglion ei põhjusta, aga vaatamata selllele kui ta põhjustab selliseid vaevuseid ei näe põhjust, miks peaksite operatiivsest ravist loobuma. Rahapuudus võib põhjustada küll pikemat ooteaega, aga mitte seda, et Teid ei võetaks sellega jutule. Rohkem järjekindlust oma hädadega tegelemisel.