Ebameeldivad lõhnad 15.03.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei tea, kas on õige Teid oma küsimusega tülitada, aga leian, et äkitsi on tegemist ikka kirurgilist sekkumist vajava tõsise tervisliku probleemiga.

Olen 27 aastane noormees ning mind on vaevanud juba mitmed aastad (tekkis umbes 7 aastat tagasi)probleem, et minust väljuvad ebameeldivad lõhnad, st. tihti tuleb päraku piirkonnast "mädamuna" lõhna ning lahtise kõhu korrale esineva lõhna sarnane ebameeldiv lõhn. Tegemist ei ole tavalise gaaside eritusega, st. tavaliste gaaside eritamise korral ma saan aru (nagu seda saab iga normaalne, teovõimeline inimene), et need lõhnad väljuvad, see ebameeldiv lõhn väljub aga nii, et ma selle väljumisest ei saa aru enne, kui seda on tunda juba õhus. Antud küsimuse puhul ei ole tegemist naljaga, minu jaoks on see väga häiriv ja tõsine probleem. Muidu olen ma igati terve inimene, mõni aasta tagasi palusin teha ka uuringud enda seedeorganitest, mind uuriti-puuriti erinevate agregaatidega läbi, öeldi, et kõik on korras. Kahjuks ei saanud ka minu poolt külastatud arstid asjast aru ning tihti võis kohata vastust " te kujutate endale ette". Samas nii mõnigi arst krimpsutas nina, kui nende vastuvõtule läksin (mõtlesid vist, et mul on hügieeniprobleemid, kuid see on välistatud, sest käin iga päev dušši all). Samas on nn. ninakrimpsutamist näha tihti ka mind ümbritsevate isikute näol, kuid tegemist on lihtsalt intelligentsete ja soliidsete inimestega, kes ei söenda lihtsalt märkust teha. Siit küsimus: kas käär/jäme või mõnes muus sooles või siis kusagil mao lõpus on lukusti (pärakulihased on täiesti korras, sest uuringutel kontrolliti ka need läbi), mis lihtsalt ei sulgu korralikult ja seepärast "immitseb" ebameeldiv lõhn isetahtsi välja? Kui võimalik, siis palun andke nõu, kas nimetatud sümptom on omane mingile eriskummalisele, väheesinevale haigusele ning kas selles küsimuses on võimalik pöörduda vastava eriala-arsti poole, kes saaks mind aidata.. Ette tänades ja mõistvale suhtumisele lootma jäädes, Rene.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei suuda ma sellele küsimusele ammendavalt vastata ilma Teid läbi vaatamata ja pole kindel kas siiski suudan, kuna väidate, et olete igakülgselt uuritud ja pole midagi leitud. On olemas pärakupiirkonna haiguseid, millega kaasneb ebameeldiv lõhn, kuid harilikult käib sellega kaasas ka mõningane vedelikueritus - seda Te aga ei kirjelda. Ei tahaks rohkem teoretiseerida - oma murega võite pöörduda minu vastuvõtule. N 14-16 R 12-14 regist. telef. 6971135, vajalik perearsti saatekiri, vastasel korral tuleb tasuda ise.