käsnjas moodustis 12.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Noorel neiul käevarrel (veenivere võtu kohal) mustjas käsnjas moodustis. Juba aastaid. Nahapinnast kõrgemal. Aeglaselt suurenev. Silmatorkav ja tähelepanu äratav. Ei valuta. Ei veritse. Kas eemaldamiseks pöörduda kohe onkoloogiasse või siis üldkirurgiasse? Tänan vastuse eest! lapsevanem

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vahet ei näe. Igal juhul on vajalik eemaldatud nahakasvajat histoloogiliselt uurida. Arvan et üldkirurgi juures saate lihtsalt kergema vaevaga jutule.