Operatsioon ülekaalu vähendamiseks. 13.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33a naine ja kaalun hetkel 155 kg. Sooviksin teada kas eestis tehakse
kaalu vähendamiseks mao operatsioone. Tean, et pannakse makku silikoonpall
või tehakse lihtsalt rasvaimu aga minu puhul tuleb midagi kardinaalselt muuta.
Olen teinud kaalu vähendamiseks kõike võimalikku. (meeletu trenn, kaalujälgimine, kõik võimalikud ravimid ja muidugi mis kõige tähtsam, aluse panemine tervisliku toitumise suunas.) Kõik see viis mind depressiooni ja buliimiani (ilma oksendamatta). Hetkel käin psühiaatria haiglas dep. ja buliimiaga ravil. Ravi on kestnud 1,5 aastat ja kaal on kõikunud 6-e kg nii üles kui ka alla. Depressioonist olen jagu saanud aga meeletutest õgimishoogudest
mitte.

Ette tänades Kristel Tallinnast

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Baraiaatrilise kirurgiaga Eestis tegeletakse küll, kuigi mitte eriti palju - ei ole nõudmist. Põhja Eesti regionaalahaiglas, kus töötan ka mina, selliste asjadega tegelevad dr.Kirss ja dr.Adamson. Võiksite nende vastuvõtule tulla - eelregistreerimine 6971135.