Alajäsemete vereringe häired 10.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus järgmine, kuidas ravida vereringe häiretest tingitud haavandeid jalgadel (alajäsemetel)? Naisterahvas (65a), perearst saatis veeniarsti juurde, kes omakorda nahaarsti juurde ja tema taas veeniarsti juurde, nüüd siis on ring tehtud, a abi ei mingit. Kirjutatid rohud vereringe parandamiseks, kuid haavandid paranevad väga halvasti. Ehk oskate Teie mingit nõu anda.
Tänud ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vereringe häiretest põhjustatud haavandid jalgadel jagunevad venoosseteks ja isheemilisteks (arteriaalsest puudulikkusest põhjustatud). Esimesel juhul on tegemist veenipatoloogiaga, teisel arterite haigusega. ravi on täiesti erinev. Millega on Teie puhul, tegu pole minul võimalik öelda ilma Teid läbi vaatamata - imearst ma ei ole. Kahjuks haavandid ongi selline haigus, et tekivad kaunis kiiresti ja lihtsalt, paranemine käib aeglaselt ja vaevaliselt. Täpsemateks soovitusteks tuleb tulla siiski vastuvõtule.