hemorroidid? 10.01.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkisid hästi pisikesed (u nööpnõelapea suurused) nahast kõrgemad punnid istmikule ja jalgevahele. Tundub, et neid tuleb juurde. Peale sugulist vahekorda läheb tupe ja päraku vaheline koht (ei oska paremini nimetada), või täpsemini, selle tupepoolne külg, valusaks ja püsib valus umbes päeva. Soole tühjendamine on siis valus, aga verd ei tule. Hiljem läheb valu üle.
Olen noor naisterahvas, sünnitanud ei ole. Kõhu kinnisus on enam-vähem krooniline, aga erilisi vaevusi ei ole põhjustanud. Mul on väga visalt taanduv bakteriaalne vaginoos, mis põhjustas ka pidevalt tagasituleva põiepõletiku. Kas need võivad omavahel seotud olla? Kas üldse on tegu hemorroididega ja kuhu/kelle poole ses asjus pöörduda?

Ette tänades, Maria

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite kas günekoloogi või kirurgi poole. Kirjelduse järgi ei ole tegemist hemorroididega. Vaginoos ja põiepõletik võivad omavahel seotud olla küll. Kui probleem on retsidiveeruv, peaksite uurima ja ravima ka oma partnerit. Probleem võib olla ka seksuaalhügieenis.