Selja piirkonna lipoom 03.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul on juba kaks aastat abaluu piirkonnas lipoom, mis on eriti suureks kasvanud viimase suvega. Kas seda opereeritakse ka kohaliku tuimestusega? Kas on vajalik opereerida ja kas see võib olla ka pahaloomuline?
Ette tänades Marii

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kohaliku tuimestusega saab opereerida küll. Lipoomid reeglina pahaloomuliseks ei lähe. Mõned neist (harva) on aga juba algselt pahaloomulised - siis neid nimetatakse liposarkoomideks. Vajaduse üle otsustate suuresti Teie - kas ja kui palju põhjustab vaevusi või häirib kosmeetiliselt. Kui on kindel, et tegemist on lipoomiga, siis päris absoluutset operatsiooninäidustust ei olegi. Ei näe aga ka põhjust, miks peaks teda edasi kasvatama, kuna väidate, et kasvab jõudsalt.