veenilaiend 18.09.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32 a. noormees ,tegelen spordiga, ei ole ülekaalus jne.,kuid veenilaiendid on jalgadel aastaid (umb. 10 - 15 a.).Ei tee nad mulle valu , ega ole eriti suuremaks läinud selle ajaga, kuid siiski tekitab see küsimus muret.Mis edasi saab? Suur soov oleks õigel ajal jaole saada, kuid ei oska õieti kellegi poole pöörduda.Kui haiget ei tee ei taha keegi eriti kuulda võtta, justkui polegi mingit muret. Küsimus lihtne, mida teha, mida soovitate teie?
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitus: võtke perearsti saatekiri ja tulge minu vastuvõtule.
Nooruses veenilaiendid ei pruugi tõesti vaevusi anda. Vanemaks saades võivad põhjustada tõsiseid vereringehäireid jalgades, mis võivad tüsistuda ka haavanditega. Ilma jalga nägemata ei oska küll soovitada kas lõikust teha või mitte - aeg ajalt käib vastuvõtul ka inimesi, kes peavad ka läbi naha kumenduvaid veene veenilaienditeks.