veenilaiendid 18.05.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere olen 20 aastane noor sportliku kehaehitusega mees. Probleem on selles et mu vasakul jalal on inetud verseoonte plekid ja mügarikud. Kuidas oleks neist võimalik lahti saada ilma kirurgi abita? Ma ei tea kas ma pöördusin õige arsti poole, aga loodan abi saada. Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma kirurgi abita ma Teile veenilaienditest vabanemiseks lootust anda ei saa.

Põhimõtteliselt võib veenilaiendeid ravida ka skleroteraapia teel - kas siis süstides veenidesse skleroseeruvat ainet või diatermokoagulatsiooniga (elektriga). Viimased meetodid väldivad küll operatsiooni, kuid tehakse neid ikkagi kirurgide poolt. Skleroteraapia puuduseks on, et saab rakendada vaid mitteväljendunud varikoosi raviks - kui sõlmede läbimõõt ei ületa 5 mm. Millist ravi Teie puhul on kõige otstarbekam teha, saab otsustada vaid Teid läbi vaadates.