Üldkirurgia 3 857 nõuannet

Otsi küsimusi ja vastuseid märksõnade kaudu

Otsi

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Mügarad kehal

Tere.

Tekkinud on kehale ebaloomulikud mügarad. Enamus 1cm-2cm diameetriga.
Kõige rohkem neid käsi vartel, mõned kannikate peal, kintsude peal , vähemalt 1 kõhu peal ja võibolla mujalgi.
Moodustised ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Kirjelduse järgi arvan samuti nagu perearst. Täie kindlusega saaksin väita vaid nägemise ja katsumise järgselt. Soovitan näidata end kirurgile.

Loe edasi

Jalgade põlemine

Tere. Küsimus selline,et kui õhtul voodisse lähen siis jalad meeletult kuumavad/põlevad ja just sääre ja kintsuosa. Arst mõõtis jalgadel pulssi oli korras. Ei oskand ka rohkem komenteerida . Ilma ,et ma ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Tegemist võib olla nn. "närviliste jalgadega". Kirurgiliselt seda ei ravita. Aidata võiks sooja/külma protseduurid vaheldumisi.

Loe edasi

Pealael muhk

Avastasin peas muhu just hetk tagasi, katsusin terve pea läbi ja ainult pealae lähedal on üks peopesa suurunu muhk mida pole näha, aga tunda on ja see on natuke kõva. Mis see olla võiks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Ega koljuluu polegi inimesel sile ja munakujuline. Erinevatel inimestel on kolju erineva kujuga ja peopesa suurune muhk on ilmselt Teie eripära. Kui see muret teeb, soovitan näidata perearstile.

Loe edasi

Kas peab tegema kordusbiopsia ja millised oleksid veel alternatiivid maksa kontrolliks

Tere,

Põen alates 2015 aastast põievähki, mis on 3x eemaldatud. Uroloog saatis aasta alguses igaks juhuks uuringule.
Kompuutertomograafias avastati pankrease saba osas kasvaja. Tehti biopsia maksast ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Ilmselt on Teil mingi kolle ka maksas, muidu sellest biopsiat ei tehtaks. Kui kõhunäärme kasvajast on maksa metastaasid, siis operatiivne ravi ei ole näidustatud. 100% tõestuse maksa kolde iseloomust annab ...

Loe edasi

Kaelaarter "muliseb"

Tere, selline imelik asi teeb muret, et nagu väikesed gaasimullid jooksevad läbi kaelaarteri. Kõrin käib läbi. Kestnud rohkem kui kuu ning iga päev. Netis ei leidnud midagi selle kohta. Pea valutab siis ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Kaelaarteris gaasimulle ei saa kuidagi olla - see põhjustaks aju infarkti. Gaas, mida Te tunnete, võib olla hingamis- või seedetraktis. Seal on see loomulik.

Loe edasi

Käsi kipsis ja kips tundub lõdva

Tere. Mul pandi kips 3 nädalat tagasi ja 2 nädalat vaja veel peal olla see. Tahtsin küsida ,et kas EMO-s vahetatakse kips ära kui ma ise seda soovin,kuna mulle tundub ,et kips on lõdva ja logiseb?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Kips vahetatakse siis, kui selleks on vajadus - seda peaks hindama siiski arst. EMO-sse võite kindlasti pöörduda. See, et kips lõdvaks muutub on loomulik - trauma järgne turse alaneb.

Loe edasi

Nabasong

Tere käisin täna perearsti juures.
Tegelik põhjus miks ma käsin soovisin haiguslehte.
Enesetunne on kehva . Arvan ,et külmetus.
Põletuku vastaseid ravimeid ma ei saanud pole vaja.
Siis ütlesin ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Erialaspetsialisti poole pöördumiseks on vajalik perearsti saatekiri. Ilma selleta tuleb nii visiidi kui selle käigus määratud uuringute eest ise maksta.

Loe edasi

Pimesoole kahtlus

Tere,

Pühapäeva õhtul tekkis mul kerge alaseljavalu ja kerge kõhuvalu. Öösel vastu esmaspäeva magasin väga vähe. Esmaspäeval oli kerge palavik ja keskmine valu paremal - all pool naba. Esmaspäeva ja ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Kuigi kirja teel diagnoosida pole võimalik on Teil apenditsiidi tõenäosus väike. Apenditsiit võib ka ise paraneda. Kui kõhuvalu jääb püsima, soovitaksin näidata end perearstile.

Loe edasi

ligamentitis stenosis

Laps (sai märts 2 aastaseks) tegi mänguhoos, 3 kuud tagasi, oma näpule viga. Näpp oli punane ja laps hakkas hetkeks nutma ja siis mängis edasi. Kuid nädal hiljem avastasin, et ta ei suuda vasakukäe pöidla ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Küsimuse peaksite esitama ortopeedile, kes operatsiooni kavatseb teha. Üldkirurgina ei valda teemat.

Loe edasi

Pidevalt kõht lahti

Tere

Olen 40.a. naisterahvas, kellel on pidevalt probleeme kõhulahtisusega. Aastaid tagasi diagnoositud perearstil minu kirjeldustele vastavalt (ühtegi uuringut pole tehtud) ärritatud soolte sündroom. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp:

Üldnarkoosis koloskoopiat tehakse patsiendi nõudmisel. Sellel on ka omad ohud - soole vigastamise võimalus on suurem, kuna narkoosis inimene valu ei tunne.

Loe edasi

Küsi foorumist

Küsi