Suure varba alt (jalatalla all) valu 28.06.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul tekkis 3 päeva tagasi suure varba juures (talla all) üks koht, mis on natuke sinine ja väga valus. Kõndida on valus ning täna hakkas jalg valutama ka sääremarjade juurest.
Jala all on kõvem koht ja natuke sinine, ei paista, et oleks pindu vms. Samuti ei paista, et oleks hammustada saanud mõnelt putukalt. Mis võiks olla viga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata raske öelda. Sinisus viitab verevalumile ja see omakorda traumale. Ka hõõrumine on trauma. Soovitaksin mõneks ajaks jalale rahu anda, kanda mugavaid jalatseid, millega vaevused kõige väiksemad.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Jalatalla all valu

Tere!
Avastasin kaks päeva tagasi kummalise muna/kühmu talla alt. See teeb astudes valu. Mõned kuud tagasi oli samasugune kühm ilma valuta, kuid kadus ise ära. Millega võib tegu olla?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Suure tõenäosusega kaob see valu ka seekord ise. Millest see tingitud on pole selle informatsiooni alusel võimalik öelda. Peaksite pöörduma perearsti poole.

Loe edasi

Suure varba paistetus ja valu

Millega võib tegu olla? Probleemi algust kirjeldan kaebuste alguse all, kuid nüüd on varvas paistes, väga valus katsudes ja käies (peale toetuda ei saa). Tekkis see trennis päkale astudes valusa sööstuga. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üks võimalus on podagra. Selle selgitamiseks tuleks teha vereproov kusihappe sisaldusele. Igal juhul kuulub probleem kas ortopeedia või reumatoloogia valdkonda. Paistetuse kestvust pole võimalik prognoosida, ...

Loe edasi

Suure varba luu murd.

Tere mida teha, lõin suure varba ära ja käisin traumapunktis tuvastati et luumurd ja paranemiseks kulub kuskil 3 nädalat. Aga valuvaigistid ei aita ja varvas valutab kohati isegi tugev valu mida ette võtta ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tuleks anda rahu ja tarvitada erinevaid valuvaigisteid. Aeg parandab kõige paremin i.

Loe edasi

Suure varba küüne probleem

Minul on suure varba küüne kasvu kohalt ümbritsev nahk pisut tursunud ja katsudes valulik. Olen märganud, et küüs ei kasva hästi ja pigem on muutunud pisut paksemaks. Kunagi on mul juba suure varba küüs ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Sellise hädaga peaks pöörduma siiski kirurgi poole. Tegu võib olla ka küüneseenega, kuid see ei tohiks valu anda. Tundub, et tegu sissekasvanud küünega.

Loe edasi

mädanik suure varba küüne all

Mehel on suure varba küüs paksenenud ning nüüd on küüne alla tekkinud mädanik.Tundub ka , et küüs logiseb ja on servast lahti.Mida teha?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ise võib teha jalavanni. Kui küün logiseb, siis ilmselt tuleb ta ära. Kuna see võtab aega ja sel ajal kipub ta igale poole taha kinni jääma, siis on parem ta ära võtta. Selleks tuleb minna arstile.

Loe edasi

Muna varvaste all

Algul parema jala päka all suure varba kõrval astudes valus muna, varbaid sirutades valu ja teine varvas nagu paistes, paar nädalat hiljem sama muna vasaku jala suure varba kõrval päka all. Paistes varvas ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selline muna võib olla põletikuline limapaun - tekib tihti nn hallux valguse (suure varba telg on pöia teljest väljapoole) korral. probleemiga peaks pöörduma ortopeedi poole.

Loe edasi

Verevalum suure varba küüne all

Tere! Küsisin küsimuse seoses varbale kukkunud radiaatoriga ja tahtsin veel täpsustavalt üle küsida, et kas kuivanud veri küüne all ei sega uut küünt kasvamast? Või ega uus küüs ei kasva kuivanud vere ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei midagi sarnast - kasvav küüs lükkab vere eest ära.

Loe edasi

Verevalum suure varba küüne all

Minul on küsimus seoses verevalumiga küüne all. Umbes kuu aega tagasi kukkus mulle õliradiaator suure varba peale. Küüne alune läks siniseks ja küüs kerkis ülespoole. Käisin esmaabis, kus tehti varbast ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie poolt pakutud mõlemad variandid on võimalikud. Mingil momendil võib vana küün hakata segama ja ette jääme ja siis on ta parem eemaldada. Otsest vajadust selleks aga ei ole.

Loe edasi

Konnasilm

Mul on varba all suur konnasilm, suure konnasilma kõrval väike konnasilm, kasutasin plaastreid, nüüd hakkasin seda väikest ära kakkuma, selle kooriku sain pealt ära, aga mingi asi hoiab teda kinni, kas ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Läbi valu koorikuid kakkuda ei soovita. Püüdke ikkagi plaastri või Duofilmigaseda veelgi pehmendada ja siis peaks ta ise ära kukkuma.

Loe edasi

Mure varbaküünega

Tere.
Mul on suure varba küüs sinine ja teeb tohutult suurt valu. Mida peaksin tegema?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Soovitaksin pöörduda perearstile,k es siis ilmselt suunab Teid kirurgile. Ilma perearsti saatekirjata kirurgile pöördumine tähendab seda, et peate visiidi ja ravi eest ise maksma.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: