luumurru koht valutab endiselt 26.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Kukkusin 14. dets libedal tänaval. Pöördusin Tartu EMO-sse. Röntgenpilt näitas radiuse tüüpilist koha murdu dorsaalselt erladunud killuga, olulise nihketa. Käele asetati lahas. Diagnoos: kodarluu ala-(distaalse) otsa murd, sin.
Lahas oli mul peal 4 nädalat ja kogu selle aja tundsin murdumiskohas ebamugavat valu, vahetasin käeasendit pidevalt. Tundus, et lahas oli liiga nõrgalt peal.
Ortopeed ütles mulle korduvvastuvõtul 11.01, et luu on kokku kasvanud ja ma pean võimlema hakkama 3 X.
Kuid ma ei saa harjutusi 3X korda teha, isegi mitte 2X, sest tunnen murdumiskohal valu, valu tunnen ka randme piirkonnas.
Ma ei tea, mida edasi teha?
Kui arstilt pärisin, siis ta ütles, et valu on normaalne ja luu liigibki.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minul on ilma Teid ja röntgen pilti nägemata raske midagi muud väita, liiatigi olen vaid üldkirurg. Luumurd võib ka aastate möödudes tunda anda. Kui Te pole oma raviarsti arvamusega nõus, võite pöörduda kellegi teise ortopeedi poole teise arvamuse saamiseks.