Varbaküüne eemaldamaine 15.02.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere !

Mul on korduvalt eemaldatud sissekasvanud varbaküünt, kuid alati ta kasvab tagasi - sisse . Kas on ka selline protseduur olemas, et küüs eemaldatakse täielikult ja igavesti ? Kas saab ka seda protseduuri täis narkoosis, mitte kohaliku tuimestusega ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult varbaküüne eemaldamisest on sissekasvanud küüne ravis vähe - tuleb teostada ka küünevalli resektsioon. Lõplikku küüne eemaldamist ei pea vajalikuks. Saab teha seda ka narkoosis, kuid ka sellel ei näe suurt vajadust - selle protseduuri saab ka kohalikus tuimestuses teha ilma valuta (ainult süst on valus).