Sügelustunne ja liigne nahk pärakupiirkonnas 11.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peale sünnitust (nüüdseks juba veidi üle aasta) on aegajalt sügelustunne pärakus. Ei ole valulik. Välisel vaatlusel midagi valesti ei tundu olevat, ei ole punetust ega midagi. Ja lisaks ava ääres ühes otsas on vaid veidi rohkem nahka (pehme, tundub nagu veidi veninud nahka, ei ole valulik ega tundlik). Milles võib asi olla? On põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellist seisundit nimetatakse hemorroidaalsteks naha jääkripatsiteks. Muretsemiseks põhjust ei näe. Kui sügelustunne jääb väga häirima, peaks pöörduma arsti poole.