mädapunnid seljal. 08.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere, ma sooviks teada, millest tekivad nagu mädapunnid seljale. kuidas nendest lahti saada ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

"Mädapunne" on erinevaid. Ühiseks nimetajaks on mädapõletik, mille tekitajaks on mikroobid. Osad "mädapunnid" tekivad ateroomidest - healoomulised rasunäärme tsüstid. Neil juhtudel aitab retsidiive vältida vaid kirurgiline ateroomi eemaldamine. Teistel juhtudel kirurgiliselt küll mädapunne avatakse, kuid muus osas on tegemist dermatoloogilise probleemiga.