Roidemurd - valu ja trauma erinevates kohtades 19.05.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Kukkusin päris hea hooga vasaku rinna peale, oli korraks väga valus, kuid mõne minutiga valu taandus. Umbes paari tunni möödudes tugevnes rinna piirkonna roietes järjest tugev valu, see süvenes nädala jooksul, mõni koht pihta minnes väga valus, kiiremini kõndides hakkas rinna ümbert raksuma ja naksuma (kõik ikka eespool, seljaga pole probleemi). Verevalumeid ei paista kuskil. Tabasin end järjest pinnapealsemalt hingavat, millega kaasnes ka südame puperdamise tunne.
Läksin EMOsse, tehti röntgen, üks pilt. Selgus, et "vasakul on 9. roide olulise nihketa murd tagumisel aksillaarjoonel". Arst selgitas, et see on pigem selja pool. Sain nõuandeid (valuvaigisti, hingamisharjutused), sellega on korras.
Aga kummitab küsimus - kuidas on võimalik, et mul ei ole mingit vigastust kohas, mis sai reaalselt väga kõvasti pihta, ragiseb, valutab ja ei lase hingata ning samal ajal on fikseeritud trauma kohas, mis isegi ei ole valus? Kas võib olla, et röntgenipilt ei ole õigesti tehtud või õigesti tõlgendatud? Või on mingi muu loogiline seletus?
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna rö-pilte pole näinud, ei oska kommenteerida. Roidemurd võib olla küll teises kohas võrreldes sellega, kuhu saite löögi.