Gastroskoopia enne maovähendusoperatsiooni 18.05.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mind pandi järjekorda maovähendusoperatsioonile TÜ Kliinikus.
Kirurgi vastuvõtul öeldi ,et vaja on teha gastroskoopia, et küsiksin perearstilt saatelehe ja teeksin ära. Nüüd aga mõtlen, et kui operatsioonile ootamise aeg on ca 2 aastat siis kas on vaja kohe gastroskoopiasse minna? Kui praegu ära käia siis kas ei ole need tulemused 2 aasta pärast aegunud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Õige tähelepanek. Tegelikult on otstarbekas teha gastroskoopia ikkagi vahetult - s. o kuni 2-3 kuud- enne operatsiooni.