Kukkumisega viga saanud jalg 12.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin 1.jaanuaril libedaga trepil ja parema sääre sisekülg põlvest allapoole läks paiste ja potisiniseks. Määrisin Liotoniga ja väga kiiresti läks jalg ilusamaks. Välja arvatud sõrme jämedune ja pikkune vorp mis on põiki üle sääre. Arvatavasti kukkumisega trepi ääre vastu saadud koht mis enne oli vist üldise paistetuse ja sinika varjus. Algul see ei valutanud, seega määrisin edasi Liotoniga. Aga paar päeva tagasi hakkas see koht valutama, on kõva ja paistes. Olen nüüd 2 päeva apteekri soovitusel hoopis Diclac 5 geeliga määrinud aga paremaks pole läinud. Liikumisel valus ei ole, vastupidi, kui jalg on paigal siis veri nagu ei liigu ja jalg hakkab surisema ja kiskuma. Nagu oleks põlvest altpoolt kummiga kinni seotud. Saan aru et selline paranemine võibki aega võtta aga miks ta nüüd, oma nädal aega hiljem, hullemaks läks? Vahepal tundus juba et nii kiiresti paraneb.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Traumajärgne hematoom võib infitseeruda ehk mädaseks minna. See võin ka Teie juhul halvenemise põhjuseks olla. Peaksite end kõigepealt perearstile näitama - võimalik et vajate kirurgilist sekkumist.