FNH 10.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mulle teostati kõhu ja vaagna kompuutertomograafia kontrastainega, kuna paremas kubemevoldis oli lümfisõlme suurenemine.
Uuringus selgus, et lümfisõlmed on põletikulise välimusega. Maksas tõenäoliselt fokaalne nodulaarne hüperplaasia kolle. Palun selgitage, mida tähendab fokaalne nodulaarne hüperplaasia? Kas peaksin selle leiuga veel mõne arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

FNH nagu ka ise kirjutasite on fokaalne nodulaarne hüperplaasia ehk koldeline maksakoe vohamine. See on healoomuline leid ja ravi ei vaja. Tekkepõhjuseks on hormonaalsete kontratseptiivide kasutamine (antibeebi billid).