Piklik kühm selgroo kõrval, ribide kohal 03.12.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Nädal tagasi kukkus mu seljale (põiki üle selja) umbes lapse käsivarre jämedune puu. Valus ei olnud, käis kerge mütsakas ainult. Kätesse tekkis korraks kerge surin aga see möödus mõne minutiga. Käed-jalad liikusid ja pea pülis selge. Pool tundi hiljem tuli kerge iivelduse tunne, ent seegi möödus kiirelt. Tundus, nagu sain keegelt põrutada, ja pidasin asja õnnelikuks õnnetuseks. Siiski, jäin end jälgima (tunnetama). Hiljem läks küll selg puuga kokkupuute kohast tuimaks, oli ebameeldiv tunne terve õhtu aga valus oli ainult lapsepõlves viga saanud lüli. Andsin seljale 24h puhkust, võtsin ibuprofeeni ja toimetasin seejärel rahulikult, aeglaselt, raskusi vältides. Kolme päeva pärast kadus valu ja tuimuski, kuid eile tuli tuimus tagasi, seekord kahele poole selgroo lülide kõrvale. Peeglist on näha vasakule poole, pigem ribide peale, kerkinud kõrgemat kohta. Katsudes on tunda nahaalust tugevat massi. Paremal pool nagu midagi näha-tunda ei ole, on ainult tuimus. Kas mulle kasvab nüüd küür selga? Kas on vaja ikkagi arstile minna? (Olen vaktsineerimata aga terve, liigun vähe kodunt väljaspool)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Moodustis, mida kirjeldate võiks olla verevalum. Kui tegu oleks murruga, siis vaevalt Te nii vähese valuga oleksite olnud. Verevalum peaks ajaga kaduma - arvan, et küürselgsus Teid ei ähvarda.