valu rinnus ja seljas 04.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Paar kuud on olnud paremal rinnas (ja samal poolel ja seljas) valu, mis pole tugev kuid on väga häiriv ja ärevaks tegev ning tekitanud üleüldise suure nõrkuse, ärevuse ja väsimuse.

Mitte koguaeg, kuid aeg-ajalt kaasneb ka 37-37,4 palavik. Antud probleem esines ka kevadel, kuid mitte nii intensiivselt ja kadus mõne kuu möödudes (sarnaseid valusid on olnud aeg-ajalt ka aastaid varem).

Kevadest saadik on olnud ka aeg-ajalt kurgus häiriv tunne ning röga köhides on tati sees helepruunikaid röga tükke (olen olnud suitsetaja ligi 20 aastat).

Kevadel käisin teise probleemi tõttu endokrinoloogi juures ja mainisin tol ajal ka seda, tehti kopsuröntgen, kuid öeldi et see korras. Samuti tehti ka tuberkuloosi test, mis oli korras.

Hingamisraskusi otseselt ei tunne, kuid vahest on harva selline tunne, et õhk saab otsa, mis võib olla tingitud ka kaasnevast ärevusest.

Kuna olen mitmel korral perearsti poole antud asjaga pöördunud, kuid see pole kuhugi viinud, siis millise arsti juurde peaksin tasulise teenusena pöörduma? Kas kopsuarst on õige valik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurina Teid aidata ei oska. Kopsuarst tundub olema mõistlik valik.