Valu randme vasakul poolel 03.10.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes pool aastat tagasi käisin jõusaalis ja siis hakkas mul ranne valutama, aga siis polnud eriti midagi hullu. Läksin aga üks päev rattaga sõitma ja siis midagi juhtus randme sees ja nüüd on ta mul siiani valus. Valu on randmel vasakus pooles, tunda annab seda raputades kui ka keerates mõlemale poole. Kannan ortoosi ka. Enne kui ranne haige oli käisin valusa randmega palju treenimas ja ei teinud välja, nüüd kannan ortoosi. Arst oli öelnud, et röntgen ei näidanud midagi, aga et kui ranne korda 3 kuuga ei saa, pean operatsioonile minema. Kas keegi teab äkki, millega tegu olla võib ja kui kaua see paraneb?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg. Randme probleemid on kaunis spetsiifilised, milles kõige paremini orienteeruvad ortopeedid- käekirurgid. On olemas kindlasti PERH-s ja TÜK-s.
Nii palju oskan ka mina soovitada, et läbi valu treenida ei tohi - sellega teete vaid asja hullemaks.