Kaks suur muhku põlve sisekülgedel 24.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Põlvel on selline suur muhk. Nüüd on teisele põlvele hakanud samasugune tekkima. Kas tegu võib olla luuvähi ehk sarkoomiga? Tekitab ka valu nagu selline närvivalu. Samuti on ühel jalal sääreluu peal selline lohk, mis on katsudes valus. Veidike on ka nagu sügelust. Mul on suur hirm, et tegu ongi vähiga ja ma ei suuda arstile minna. Ühe korra olen käinud, tehti röntgen ühest põlvest, luuliseid muutuseid ei täheldatud, kas pilt võis olla tehtud vale nurga alt, et luukasvaja jäi kogemata nähtamatuks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Luusarkoom korraga mõlemal jalal oleks tõeline haruldus. Sellist muutust, mis on väljast näha, näeks luusarkoomi puhul röntgeniga igal juhul, ükskõik , mis nurga all see siis tehtud on. Minu välistaksin Teil luusarkoomi võimaluse.
Olen üldkirurg aga probleem ortopeediline. Soovitan igal juhul pöörduda arstile.