Päraku juures naha all tuntav moodustis 12.05.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin, peale trenni pestes päraku juures naha all väikse, umbes hernetera suuruse moodustise.Väliselt midagi näha ei ole, tagantjärgi meenub et see koht on eelnevalt sügelenud aga siis ei ole midagi imelikku peale sügeluse tähele pannud.Paar tundi hiljem peale pesu tundus see moodustis nagu väiksem ja mitte nii konkreetne. Kõht käib regulaarselt läbi sellega probleeme ei ole, väljaheide on enamasti sõmer , mitte paks aga see on nii aastaid olnud.Mõtlesin et kui paari nädala jooksul mingit muutust paremuse poole ei ole pöördun perearsti poole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võimalik, et tegu hemoroidaaltromboosiga. Perearstile näitamine oleks igal juhul õige - ilma nägemata võin mina ainult oletada.