tromboosi ravi ja vaktsineerimine 06.05.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Eelmise aasta augusti alguses tekkis minul, intensiivselt venitusharjutusi tehes, valulikus vasakusse sääremarja ja jalg paistetas ülesse, mida kirjeldasin ka kliinik.ee´s. Tänu Teie poolt antud headele soovitustele pöördusin kiirelt EMO-sse, kus fikseeriti :
Teostatud alajäseme süvaveenide ultraheliuuring, kokkuvõte: vasaku jala süvaveenitromboos alates v.femoralisest kuni sääre tagaosa süvaveeni tüvedeni.
Raviks määrati NOAC Eliquis tabletid 3 kuuks, mis kiirelt turse ja muud valulikud protsessid minimaliseerisid.
Hetkel kasutan Thrombo ASS (75mg) tablette.
Aga siiski on tunda vasaku jala sääre tagaosas aeg-ajalt väikseid moodustisi liikumas ja nagu mingeid ummistusi, samas visuaalselt on jalg turseta ja igati normaalne.
Lisaks väsin füüsilisest koormusest kiirelt ja hakkab haige jalg kergelt valulikult tuikama, mida enne haigestumist ei täheldanud.

Toitun tervislikult, ei joo ega suitseta.
Muud tervisemured puuduvad.

Küsimused:
1. Kuidas efektiivselt raviga edasi minna, et kiirelt täielikult terveneda ?
2. Kas on lubatud ülalmainitud diagnoosiga koroona vastu vaktsineerida kuna on esinenud sageli trombide aktiviseerumine peale vaktsineerimist (isegi letaalselt )? Ja kui
võib, siis millise vaktsiini tootja on kõige kahjutum tromboosihaigele ?

Ootaks Teie vastust esimesel võimalusel kuna üle 50 aastased saavad eelisjärjekorras hetkel vaktsineerida ning vajalik oleks kiirelt ka ise täielikult terveks saada.

Ette tänades ja lugupidamisega,

Tromboosihaige

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellisest seisundist kahjuks kiiret tervenemist ei ole - asi võtab aega. Antikoagulantravi on põhiline. Ei näe põhjust, miks Te ei võiks ennast vaktsineerida ja ei näe vahet, millist vaktsiini kasutada.