Turse 18.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 5pv tagasi hakkas vaskul jala säärel väike turse lisandus ka palavik alguses 37.mida päevad edasi seda hullemaks läks turse ja palavik kestis 3 päeva 39.5 ja palaviku alandajad alla ei võtnud. käsin ka emos tehti ultraheli trombi ei ole aga lümfi sõlmed pidid 3cm suurenenud olema aga midagi muud nagu ei leitud. nüüd aga iga päevaga turse aina suureneb ja haaratud on kogu jalg allapoole põlvest ja punetab ja väga valulik. tõstetud asendis jalga üldse hoida ei sa sest pärast tava asendisse pannes on kohutav valu ja astuda jalale enam üldse ei saa siis. määrati küll andibiootikumid aga se pigem kõhu haavandi tõttu. kaua üldse kestab turse ja kuna enam ei ole asi noraalne? jalg 7cm teisest paksem.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi on tegu infektsiooniga, võimalik, et roospõletik e. erüsiipelas. Tekitajaks streptokokk. Ravi ongi antibakteriaalne. Turse võib kesta kaua. Peale põletikunäitajate taandumist peaksite kindlasti kandma survesukka, vastasel korral võibki turse jääda püsima.