Peale luumurdu on jalg paistes 03.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ma sõidan tõukerattaga ja 23. Juunil läks jala luu katki. Mind viidi arsti juurde ja mulle öeldi et kolmes kohas on luu katki. Täpselt ei tea kus kohas olid mõrad aga võin öelda kus asusid. Üks oli väike luu. Vasakulpool jalga üleval, seal oli 2 mõra ja nad olid mitte otse vaid umbes 40° teine oli suur luu ka umbes 40°. Mul võeti kips ära kuskil septmebri alguses. Aga pidin veel karkudega käima oktoobri alguseni. Mul võeti ära ja kõik oli korras. Praegu on ka kõik korras ainult väga väga väga natukene on jalg paistes. Alguses oli nii. Panin sokid jalga peale kooli tulen ja nagu oleks siuke mini mägi. Aga praegu pole peaaegu seda yldse lihtsalt jääb muster sokkis ja see pole nii suur. Paremal jalal (see pole mul kunagi katki olnud) on ka väga väike muster aga seda põhimõtteliselt pole näha. Ainult siis kui vaata ligidalt sellele otsa. Kas see on normaalne et nüüd on väga nõrk paistetus. Alguses oli see suur. Arst koputas jalga ka ja liigutakse kõik oli korras. Jalg ei valuta ja mingit muret ei ole.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale luumurdu võib paistetus kesta kuni pool aastat pikkamööda järjest vähenedes. Pikemal jalgadel viibimise järgselt paistetavad kuigivõrd ka tervete inimeste jalad.